De Vereniging Eigen Huis (VEH) stelt een zwarte lijst op van hypotheekadviseurs die hun provisie niet melden.
Sinds 1 april zijn de tussenpersonen verplicht om hun klanten het bedrag te laten zien dat zij voor het afsluiten van een hypotheek ontvangen.
Meestal staat de provisie vermeld op een aparte bijlage bij de offerte. Daar worden verschillende namen voor gebruikt, zoals adviesbeloning en bemiddelingskosten.
Telefoonlijn
Het bedrag staat volgens de vereniging los van de gebruikelijke afsluitprovisie van één procent. Sommige adviseurs wekken de indruk dat het adviseren en regelen van een hypotheek geen geld kost.
VEH wil deze adviseurs aanpakken en heeft een telefoonlijn geopend waar mensen terecht kunnen met klachten.
Deel deze pagina
»
»
»