Levenslang voor 'uitroeien' moslims

De Bosnische Serviër Milan Lukic is veroordeeld tot levenslang. De rechters van het Joegoslavië-tribunaal achten bewezen dat Lukic in 1992 eigenhandig 142 Bosnische moslims heeft vermoord.

Zijn neef Sredoje Lukic kreeg dertig jaar, omdat niet kon worden bewezen dat hij zelf mensen heeft vermoord.

Visegrad
Hoofddader Milan Lukic sloot op 14 juni 1992 in een huis in Visegrad 59 moslims op. Hij stak het huis in brand. Mensen die naar buiten probeerden te vluchten schoot hij dood, ook vrouwen en kinderen.

Nog geen twee weken later deed hij hetzelfde met meer dan zestig moslims, ook in Visegrad.

'Uitroeiing'
De burgers werden alleen maar vermoord omdat ze moslim waren, daarom spraken de rechters over 'uitroeiing'. In het vonnis van Milan Lukic, van levenslang, werden woorden gebruikt als 'gruwelijk', 'ongekende wreedheden' en 'gebrek aan respect voor menselijk leven'.

Deel deze pagina

Nieuws

Video Gerelateerde video

Lukic: levenslang voor 'ongekende wreedheden'

Levenslang en 30 jaar voor 2 Bosnisch-Servische neven voor moord op vele tientallen moslims in Visegrad, begin jaren '90. Die... uitspraak deed het Joegoslavië-tribunaal vanmiddag in één van de gruwelijkste zaken die daar volgens het Tribunaal behandeld zijn.

Video en Audio

  • » Protesten Bahrein een jaar later Video Precies een jaar geleden begonnen op dat eilandstaatje in het Midden-Oosten protesten tegen het...15 feb 2012, 7 keer afgespeeld
  • » Proces Turks voetbalschandaal begonnen Video In Turkije is het proces over omkoping in de nationale voetbalcompetitie begonnen. Bijna 100 mensen...14 feb 2012, 1108 keer afgespeeld
  • » 'Timosjenko wordt gemarteld in cel' Video Tegen een oud-minister in Oekraïne is 4,5 jaar gevangenisstraf geëist wegens verduistering van...14 feb 2012, 2688 keer afgespeeld

Meer video en audio