Iran heeft de laatste van de negen opgepakte Iraanse medewerkers van de Britse ambassade vrijgelaten. Dat heeft zijn advocaat tegen het persbureau Reuters gezegd. Voor de vrijlating zou een borgsom van 100.000 dollar zijn betaald.
Hossein Rassam werd vorige maand met acht collega's gearresteerd omdat ze volgens de Iraanse regering een grote rol speelden in de demonstraties tegen president Ahmadinejad. De anderen werden de afgelopen weken al vrijgelaten.
Rassam zat nog vast omdat hij als hoofd van de analyse-afdeling een belangrijke functie heeft op de Britse ambassade.
Demonstraties
Afgelopen vrijdag gingen weer honderdduizenden Iraniërs in Teheran de straat op om te protesteren tegen de verkiezingsuitslag van 12 juni. De stembusgang werd gewonnen door president Ahmadinejad, maar zijn tegenstrever Mir Hossein Mousavi zegt dat er is gefraudeerd.
Het protest van vrijdag was het eerste in twee weken tijd. Volgende week wordt er waarschijnlijk ook weer gedemonstreerd in Iran en in de rest van de wereld.
Aanstaande zaterdag is het precies veertig dagen geleden dat onder anderen Neda werd doodgeschoten. De sji'itische regels schrijven voor dat doden altijd na veertig dagen herdacht moeten worden.
Amsterdam
Of er in Iran zelf gedemonstreerd gaat worden, is nog niet duidelijk. Elders in de wereld staan wel protesten op het programma. In New York wordt er gedemonstreerd bij het gebouw van de Verenigde Naties. In Amsterdam komen Iraníërs samen op het Museumplein.

»
»
»