Een vergeten ramp in Dinant

Op 15 juli 1969, een paar dagen voor de eerste maanlanding, verongelukte in het Belgische stadje Dinant een Nederlandse touringcar met 25 inzittenden. 21 van hen overleefden het ongeluk niet.

De DAF bus met voornamelijk vakantiegangers uit Eindhoven was op weg naar Bouillon. Als de bus bij Dinant aankomt en de steile weg naar het stadscentrum afdaalt, gaat het mis. De remmen raken oververhit en werken niet meer.

Maanlanding
De bus rijdt in volle vaart de Maas in. Omdat de voorruit kapot is zinkt de bus onmiddellijk. Vier inzittenden weten de bus nog op tijd te verlaten: een jong meisje, een verloofd stelletje en de reisleidster.

De ramp is zo goed als vergegeten, toentertijd al snel weggedrukt door de opwinding over de eerste maanlanding. Maar vandaag staat Dinant opnieuw in het teken van de ramp. Na de herinrichting van het stadscentrum wordt in het Ardenner stadje een nieuwe herdenkingsplaat onthuld.

Aanleiding voor de burgemeester om de overlevenden en nabestaanden op te sporen en ze hiervoor uit te nodigen. In het Eindhovens Dagblad werd een oproep geplaatst aan de nabestaanden zich te melden. Met succes, bijna negentig mensen gaven hieraan gehoor.

Lievelingsoom
Een van hen is Rini van Dijk, neefje van de chauffeur van de bus. 'Ik was zijn petekind, en hij mijn lievelingsoom, de broer van mijn moeder. Het is voor mij de eerste keer dat ik naar Dinant ga en de plek zie waar het allemaal gebeurd is. Er zal zeker een traantje weggepinkt worden', zegt Van Dijk.

Hij hoopt tijdens de herdenking de reisleidster te ontmoeten.'Zij zat naast mijn oom en ik ben erg benieuwd naar haar verhaal'. En zo komt een bijna vergeten ramp toch weer tot leven.



Deel deze pagina

Nieuws

Video Gerelateerde video

Tragisch busongeluk herdacht in Dinant

Het wordt de vergeten ramp genoemd. Veertig jaar geleden kwamen 21 buspassagiers om het leven toen de remmen van hun touringcar het... begaven onderweg van Eindhoven naar de Ardennen. De bus kwam in de Maas terecht bij het Belgische Dinant.

Audio Gerelateerde audio

  • Een vergeten ongeluk Het is een bijna vergeten ongeluk, veertig jaar geleden reed een Nederlandse touringbus met 25 inzittenden bij het Belgische stadje... Dinant in de Maas. 21 pasagiers overleefden dat niet. De meesten van hen kwamen uit Eindhoven. Op initiatief van de burgemeester van Dinant wordt vandaag een plaquette onthuld ter nagedachtenis van deze ramp.

Video en Audio

  • » Chinees gered uit rivier Video Een 60-jarige Chinees was met zijn auto in een rivier gekomen in de provincie Hunan. De brandweer...26 mei 2012, 3570 keer afgespeeld
  • » Butler paus aangeklaagd Video Een butler van de paus, Paolo Gabriele, is formeel aangeklaagd voor het illegaal in bezit hebben...26 mei 2012, 2624 keer afgespeeld
  • » 134 miereneters onderschept in Thailand Video In Thailand heeft de douane meer dan honderd schubdieren, een soort miereneters, in beslag genomen.26 mei 2012, 3664 keer afgespeeld

Meer video en audio