BNN mag geen materiaal uitzenden dat stiekem is opgenomen bij RTL-Boulevard-presentator Albert Verlinde. Dat heeft de kortgedingrechter bepaald.
Als BNN dat toch doet moet de omroep een dwangsom van 25.000 euro betalen. BNN hoeft de tapes niet af te dragen aan Verlinde, zoals hij geëist had.
Voor het BNN-programma VOC werden Verlinde en zijn man Onno Hoes afgeluisterd. Hoes is gedeputeerde voor de provincie Noord-Brabant. De makers hadden een microfoontje en een zendertje in een fictieve prijs verstopt, die onlangs aan Verlinde werd uitgereikt.
Belangrijk vonnis
Verlinde had samen met Onno Hoes een verbod geëist: een deel van het materiaal zou vanavond door BNN worden uitgezonden, maar de rechter in Amsterdam heeft daar nu een stokje voor gestoken.
In een reactie noemde Verlinde het een belangrijk vonnis "want mensen mogen niet worden afgeluisterd. Dat mag alleen gebeuren door de AIVD".
Privacy
Los van deze zaak hebben Verlinde en Hoes ook nog aangifte gedaan wegens schending van de privacy, tegen BNN en de programmamakers Sophie Hilbrand en Filemon Wesselink.

»
»
»