Op Schiphol hebben de Koninklijke Marechaussee en de Douane twee vrouwen aangehouden die grote bedragen geld probeerden te smokkelen.
In hun bagage en kleding hadden ze 133.000 euro verstopt. Een deel van het geld zat in shampooflessen.
De vrouwen waren op weg naar de Dominicaanse Republiek en volgens de Marechaussee gedroegen ze zich verdacht. Eén van de vrouwen komt uit de Dominicaanse Republiek, de andere is Nederlandse.
Witwassen
Ze worden verdacht van het witwassen van crimineel geld. Hoe ze aan het geld kwamen, is niet duidelijk. Ze houden een onsamenhangend verhaal, zegt de Marechaussee.
De financiële recherche van de Marechaussee onderzoekt waar het geld vandaan komt en wie de twee vrouwen zijn.
Eerder zijn al mensen aangehouden die geldbollen hadden geslikt of geld vervoerden in cosmeticaproducten.
Deel deze pagina

»
»
»