Notulen ministerraad blijven geheim

De notulen van ministerraden waarin werd besloten de inval in Irak in 2003 te steunen, blijven geheim. RTL Nieuws had - met een beroep op de Wet openbaarheid van bestuur (Wob) - gevraagd de stukken openbaar te maken. De rechtbank in Amsterdam heeft het Wob-verzoek afgewezen. Premier Balkenende heeft volgens de rechtbandk terecht geweigerd de documenten te verstrekken.  De redenatie luidt: de notulen van ministerraden zijn voor intern beraad zijn opgesteld en er kunnen persoonlijke beleidsopvattingen van ministers in staan. Als deze notulen openbaar worden gemaakt, kunnen bewindslieden niet langer ongedwongen met elkaar discussiëren over gevoelige zaken.  

Omstreden besluit
De rechtbank is het niet eens met de stelling van RTL Nieuws dat het belang van openbaarmaking in dit geval zwaarder moet wegen, omdat het om een zeer belangrijk en omstreden besluit gaat. RTL probeert openheid van zaken te krijgen, omdat er veel twijfel zou bestaan over de gronden en informatie waarop is besloten de oorlog in Irak politiek te steunen. 
 
De commissie-Davids onderzoekt momenteel de besluitvorming voor de steun aan de inval in Irak. Deze commissie mag daarbij kennis wel kennis nemen van de stukken van de ministerraad.

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

  • » Chinees gered uit rivier Video Een 60-jarige Chinees was met zijn auto in een rivier gekomen in de provincie Hunan. De brandweer...26 mei 2012, 3370 keer afgespeeld
  • » Butler paus aangeklaagd Video Een butler van de paus, Paolo Gabriele, is formeel aangeklaagd voor het illegaal in bezit hebben...26 mei 2012, 2402 keer afgespeeld
  • » 134 miereneters onderschept in Thailand Video In Thailand heeft de douane meer dan honderd schubdieren, een soort miereneters, in beslag genomen.26 mei 2012, 3393 keer afgespeeld

Meer video en audio