Minister Klink van Volksgezondheid wil dat chronische patiënten vaker naar de huisarts gaan en minder vaak een specialist bezoeken. Ook moeten huisartsen goedkopere medicijnen gaan voorschrijven.
Het gaat dan vooral om patiënten die baat hebben bij maagzuurremmers en cholesterolverlagers.
Dit staat in een brief, die de minister naar de Tweede Kamer heeft gestuurd. Klink gaat dan niet op de huisartsen bezuinigen, zoals eerst de bedoeling was.
De CDA-minister wil de positie van de huisarts, de eerstelijnszorg, juist versterken. "Daar passen geen extra bezuinigingen bij", aldus Klink.
Dure specialist
Ook wil de minister dat huisartsen meer zorg voor chronische patiënten op zich nemen. Klink denkt aan mensen met diabetes, hart-en vaatziekten en de longziekte COPD. Behandeling door een specialist is veel duurder dan door een huisarts.
Daarnaast hebben sommige zieken met een paar aanwijzingen veel minder zorg nodig. "Neem bijvoorbeeld een diabetespatiënt: wanneer die goed beweegt en gezond eet, is specialistische zorg minder vaak nodig", zegt een woordvoerder van Klink.
Door de vergrijzing wordt er steeds meer beroep gedaan op de gezondheidszorg. Daarom wil de Klink de kosten van de zorg beperken.
Deel deze pagina
»
»
»