De drie kinderen van Michael Jackson wisten niet dat hun vader een superster was. Dat heeft Michaels zus La Toya Jackson verteld in een uitgebreid interview met de tabloid News of the World. Ook hoorden twee van hen pas na het overlijden van hun vader de naam van hun moeder, Debbie Rowe.
In het interview gaat La Toya in op het overlijden van haar broer en hoe de kinderen ermee om gingen. Ze vertelt dat vooral Paris, die tijdens de herdenking in snikken uitbarstte, het moeilijk had. Ze schrijft nog dagelijks brieven aan haar vader, zoals zij voor zijn overlijden ook al deed.
In één van de briefjes aan haar vader schrijft Paris dat zij zich zorgen maakt over haar broertje, die er "vandaag zo verdrietig uitziet". "Ik wil weten waarom hij zo verdrietig is, maar hij wil het niet zeggen. Denk je dat je me kan helpen om het uit te zoeken, want ik wil graag dat hij net zo gelukkig is als jij en ik", zo schrijft Paris aan Michael.
Maskers af
La Toya legt in het gesprek ook uit waarom de kinderen tijdens de herdenking voor het eerst zonder hun kenmerkende maskers over hun hoofd in het openbaar verschenen. "Ze droegen geen maskers omdat we willen dat ze nu een normaal leven gaan leiden."
"Als we de maskers hadden opgehouden, dan zouden mensen maar achter ze aan blijven jagen. Door de maskers af te doen, hopen we dat ze met rust gelaten worden om alles te verwerken. We hebben inmiddels een rouwtherapeut ingehuurd om ze te helpen."
La Toya vertelt in het interview ook dat de kinderen zeer geïsoleerd zijn opgegroeid. La Toya: "Ze keken alleen Nickelodeon. Michael liet ze nooit naar gewone tv-programma's kijken omdat die ze van slag kon brengen."
Verrassen
Michael deed er alles aan om zijn sterrenstatus voor zijn kinderen verborgen te houden. La Toya: "Je moet je realiseren dat ze hun vader nooit hebben zien optreden. Michael heeft sinds hun geboorte niet meer getoerd."
Daar zou dus in Londen, waar Michael vanaf morgen vijftig concerten zou geven, verandering in komen. "Michael kon niet wachten om ze te verrassen in Londen", aldus La Toya. "Laatst zeiden ze nog tegen me: 'Tante La Toya, raad eens: onze vader is een superster'."
Vermoord?
Tijdens het interview ging La Toya ook in op de omstandigheden van Jacksons dood. Ze vermoedt dat haar broer door samenzweerders is vermoord.
"Volgens onze familie is Michael vermoord. Ik voel gewoon dat het om het geld te doen was. Michael was meer dan een miljard dollar waard door de rechten op zijn muziek. Daarom is hij vermoord. Dood was hij meer waard dan levend."
Volgens La Toya was haar broer in de macht van schimmige figuren die de 'King of Pop' manipuleerden. Zij zouden ervoor hebben gezorgd dat Jackson afhankelijk werd van medicijnen, zodat ze hem als een marionet konden sturen.
Eenzaamste man
Ook zouden ze de familie op afstand hebben gehouden. Als gevolg van het complot zou Jackson volgens zijn zusje de "eenzaamste man ter wereld" zijn geweest.
Verder stelt La Toya dat er op de dag van Jacksons dood juwelen en 2 miljoen dollar (1,4 miljoen euro) uit de woning van de popzanger verdwenen zijn, een bedrag dat volgens haar doorgaans
contant rondslingerde in het huis.
De doodsoorzaak wordt nog onderzocht. De politie sluit moord vooralsnog niet uit.
Deel deze pagina
»
»
»