Taxitarieven weer op de schop

Er komt weer een ander systeem van taxitarieven. Daarbij gaat de tijd die een rit duurt weer een rol spelen. De gemiddelde ritprijs mag niet hoger worden.

Dit heeft staatssecretaris Huizinga van Verkeer in een brief aan de Tweede Kamer bekend gemaakt. De maatregel maakt deel uit van een pakket om de kwaliteit van de taxi's te verbeteren. 

Klachten
In 2000 is de taximarkt vrijgegeven, maar het blijkt niet te werken. Er zijn veel klachten over de kwaliteit en de service van de taxichauffeur en er is veel onduidelijkheid over de prijzen.

De problemen in de taxibranche kregen afgelopen weekend extra aandacht toen in Amsterdam een man overleed, nadat hij door een chauffeur was geslagen.

Huizinga stelt nu een vervoerplicht in. Taxichauffeurs mogen dan geen korte ritten meer weigeren. Dat gebeurt nu geregeld en dat leidt tot veel irritatie onder gebruikers.

Centrale
Huizinga wil verder dat gemeenten voortaan vrije rijders kunnen weren. Dat zijn chauffeurs die niet zijn aangesloten bij een centrale. Als ze lid zijn van een groep, zijn chauffeurs beter aanspreekbaar, vindt de staatssecretaris.

Ook komt er een klachtenmeldpunt. Gemeenten krijgen zo meer inzicht in de klachten over taxichauffeurs.

Deel deze pagina

Nieuws

Video Gerelateerde video

  • video Huizinga gaat taxiwet aanpassen De liberalisering van het taxivervoer is mislukt. Dat concludeert staatssecretaris Huizinga, en daarom gaat... ze de wet aanpassen. Ze stelt onder meer een vervoersplicht in. Taxichauffeurs mogen dan geen korte ritten meer weigeren, zoals nu regelmatig gebeurt.
  • video Huizinga scherpt regels straattaxi's aan Staatssecretaris Huizinga maakt bekend dat de taxitarieven weer op de schop gaan.

Audio Gerelateerde audio

  • 'Liberalisering taximarkt mislukt' Taxi's zijn nog steeds te duur en de vrije rijders zijn onbetrouwbaar kortom: de liberalisering van de taxibranche is mislukt. Tijd... voor een nieuwe aanpak. Dat vindt het kabinet. Ireen Oostveen in Den Haag.

Video en Audio

  • » Duitse was slavin in Bosnië Video Een Duits meisje van 19 jaar is jarenlang als een slavin gebruikt. Ze werd vastgehouden door een...27 mei 2012, 3624 keer afgespeeld
  • » Drukte op wegen naar stranden Video De politie vraagt strandbezoekers om morgen de auto thuis te laten. Het mooie pinksterweer lokt...27 mei 2012, 1185 keer afgespeeld
  • » Binnenlands weerbericht 27 mei 2012 Video Het binnenlands weerbericht van zondag 27 mei 2012 met Marco Verhoef.27 mei 2012, 3133 keer afgespeeld

Meer video en audio