Duizenden Chinese militairen zijn de stad Urumqi binnengetrokken in een poging de orde te herstellen.
De afgelopen dagen is het erg onrustig geweest in de noordwestelijke provincie Xinjiang.
De ongeregeldheden begonnen zondag toen duizenden Oeigoeren in Urumqi de straat op gingen, omdat ze zich gediscrimineerd voelen. Bij rellen daarna kwamen 156 demonstranten om het leven.
De oproerpolitie trad gisteren opnieuw op, deze keer omdat Chinezen winkels van Oeigoeren vernielden. Om een eind te maken aan de onlusten hadden de autoriteiten in Xinjiang eerder al een uitgaansverbod ingesteld.
G8-top
De Chinese president Hu Jintao heeft afgezegd voor de G8-top in l'Aquila in Italië.
Hu was al in Italië, maar keerde terug naar China in verband met het geweld in Xinjiang.
Het staatshoofd bezocht dinsdag de Toscaanse steden Florence en Pisa. Hij zou donderdag zijn opwachting maken tijdens de driedaagse top van leiders van de belangrijkste industrielanden.
Voedselvoorziening
Op de G8-top in l'Aquila praten regeringsleiders en staatshoofden vanaf vandaag tot en met vrijdag over zaken zoals de wereldwijde recessie, het klimaat, piraterij en de problemen in Iran.
Hoog op de agenda staan maatregelen om de economie er weer bovenop te helpen en meer banen te creëren.
De G8 hebben ook andere landen uitgenodigd om deels mee te doen aan de gesprekken. Namens Nederland praat premier Balkenende mee over de voedselvoorziening.
Demonstranten
Aan de vooravond van de G8-top werden in Rome bijna veertig demonstranten opgepakt. Ze hadden wegen geblokkeerd en vuilnisbakken en autobanden in brand gestoken.

»
»
»