Een Nederlands bevoorradingskonvooi is in Afghanisten in grote problemen geraakt. Tussen Tarin Kowt en Kandahar reed het konvooi op bermbommen en werd het een aantal keren aangevallen.
"Ons konvooi van TarinKowt naar Kandahar heeft al 3 IED-incidenten en is ook beschoten. Ook vanochtend helaas weer bericht van twee gewonden," meldt staatsecretaris Jack de Vries op twitter.
Verslaggever Peter ter Velde vertelde op Radio 1 over de situatie
Vuurgevecht
Zeven militairen zijn naar ziekenhuizen overgebracht. Volgens Defensie zijn ze allemaal buiten levensgevaar. Gisteren raakten twee militairen licht gewond toen hun voertuig op een bermbom reed.
Het konvooi raakte enkele kilometers verderop in een vuurgevecht met Talibanstrijders. Toen het konvooi weer verder ging, reed opnieuw een van de voertuigen op een bermbom. De Nederlanders moesten de nacht buiten doorbrengen.
Versterkingen
Via de lucht werden versterkingen gebracht. Toen het konvooi vanochtend vertrok reed weer een van de voertuigen op een bermbom. Twee miltairen raakten daarbij gewond, waarvan een lichtgewond. De familie is ingelicht.
Het konvooi is nog steeds onderweg. Het wordt vanavond in Kandahar verwacht.
Deel deze pagina