Nederland proeftuin elektrische auto

Mensen die een elektrische auto kopen, hoeven geen aanschafbelasting en wegenbelasting te betalen. Dat is een van de manieren waarop de ministers Eurlings van Verkeer en Van der Hoeven van Economische Zaken elektrisch rijden willen stimuleren.

Het kabinet wil dat Nederland dé internationale proeftuin wordt voor deze vorm van vervoer. Het trekt daarvoor 65 miljoen euro uit.

Bedrijven
Dat bedrag wordt verder onder meer gebruikt om bedrijven te subsidiëren als ze een elektrische auto kopen.

"Nederland is bij uitstek geschikt voor elektrisch rijden door de korte afstanden, vlakke wegen en een goede stroomvoorziening", stelt het kabinet.

Het kabinet wil de markt stimuleren om de elektrische auto's van de grond te krijgen, onder meer door;

  • subsidie voor praktijktesten;

  • gemiddeld 8.000 euro subsidie voor de aanschaf van elektrische auto's door bedrijven;

  • vrijstelling van de BPM en wegenbelasting voor elektrische auto's;

  • overheid zet zich in om het eigen wagenparkt zoveel mogelijk te elektrificeren.

Het kabinet streeft ernaar dat over vijftien jaar zo'n miljoen exemplaren in Nederland rijden.

Deel deze pagina

Nieuws

Video Gerelateerde video

  • video Kabinet wil 1 miljoen elektrische auto's in 2024 Wie in de toekomst een elektrische auto koopt hoeft geen aanschafbelasting te betalen. En ook de... wegenbelasting vervalt. Dat is één van de manieren waarop het kabinet elektrisch rijden aantrekkelijk wil maken. Over vijftien jaar moeten er een miljoen van die auto's rijden in Nederland.
  • video Geen aanschafbelasting voor elektrische auto Wie in de toekomst een elektrische auto koopt hoeft geen aanschafbelasting te betalen. En ook de... wegenbelasting vervalt. Dat is één van de manieren waarop het kabinet elektrisch rijden aantrekkelijk wil maken. Over vijftien jaar moeten er een miljoen van die auto's rijden in Nederland.

Audio Gerelateerde audio

  • Kabinet wil miljoen elektrische auto's Het kabinet wil dat een miljoen Nederlanders in een elektrische auto gaan rijden. Binnen nu en vijftien jaar moet Nederland de... internationale proeftuin voor het elektrisch rijden zijn. Minister van der Hoeven van Economische Zaken.

Video en Audio

  • » Duitse was slavin in Bosnië Video Een Duits meisje van 19 jaar is jarenlang als een slavin gebruikt. Ze werd vastgehouden door een...27 mei 2012, 1919 keer afgespeeld
  • » Drukte op wegen naar stranden Video De politie vraagt strandbezoekers om morgen de auto thuis te laten. Het mooie pinksterweer lokt...27 mei 2012, 685 keer afgespeeld
  • » Binnenlands weerbericht 27 mei 2012 Video Het binnenlands weerbericht van zondag 27 mei 2012 met Marco Verhoef.27 mei 2012, 2709 keer afgespeeld

Meer video en audio