De belangstelling voor lerarenopleidingen is flink gestegen. Een maand geleden hadden zich volgens het Sectorbestuur Onderwijsmarkt (SBO) bijna 4900 studenten aangemeld.
Dat zijn er achthonderd meer dan in dezelfde periode van vorig jaar. Het zijn nog maar vooraanmeldingen, later dit jaar maken de studenten hun definitieve keuze.
Directeur Freddy Weima van het SBO zegt dat de stijging waarschijnlijk voortkomt uit de economische crisis.
Goede kans
Volgens Weima maken leraren in de meeste regio's een goede kans op een baan.
"Voorlopig zal dat wel zo blijven omdat veel leerkrachten de komende tijd met pensioen gaan. Nu is het voor lerarenopleidingen de kunst om de twijfelaars definitief over de streep te trekken."
De toegenomen belangstelling voor een baan in het onderwijs heeft volgens het SBO voor de meeste vakken een gunstig effect op het lerarentekort. Dat is vooral bij Duits en wiskunde het geval en in mindere mate bij economie, natuur- en scheikunde en Nederlands. Alleen de techniekvakken trekken geen extra belangstelling.
Deel deze pagina
»
»
»