Onderzoek naar de dood van Neda

230609_neda_portretten_390

De Iraanse president Ahmadinejad laat onderzoek doen naar de omstandigheden waaronder de 26-jarige studente Neda op 20 juni is overleden.

Neda's doodsstrijd werd gefilmd en op internet gezet. Zij werd het symbool van het protest van de oppositie tegen de verkiezingsuitslag.

Propaganda
Ahmadinejad wil nu weten wie er achter Neda's dood zit. De president beschuldigt de oppositie ervan haar dood voor politieke doeleinden te gebruiken. En de buitenlandse media gebruiken haar dood volgens hem als propaganda.

De oppositie heeft al bij voorbaat geen vertrouwen in de objectiviteit van het onderzoek van de Iraanse regering.

Deel deze pagina

Nieuws

Audio Gerelateerde audio

  • Mustapha Oukbih over onderzoek naar Neda De Iraanse president Ahmadinejad heeft een onderzoek ingesteld naar de dood van de 26-jarige Neda. Haar tragische dood is het... symbool geworden van de massademonstraties in Teheran. Midden-Oosten correspondent Mustapha Oukbih geeft toelichting.

Video en Audio

Meer video en audio