Vd Laan onderzoekt hypotheekverstrekking

Het ministerie voor Wonen, Wijken en Integratie onderzoekt berichten dat banken nauwelijks hypotheken verstrekken aan mensen in Vogelaarwijken. Sinds het begin van de economische crisis is het voor inwoners van probleemwijken in met name Den Haag en Rotterdam vaak heel moeilijk om een hypotheek te krijgen.

Buiten de boot
Makelaars en notarissen zeggen in de Volkskrant dat financieringen in deze wijken keer op keer worden afgewezen. "Banken willen alleen nog veilige hypotheken verstrekken. Moeilijke wijken en moeilijke kopers vallen buiten de boot. Er staat nergens op papier dat in achterstandswijken geen hypotheken meer worden verstrekt, maar daar komt het in de praktijk wel op neer", zegt de Rotterdamse notaris Vic van Heeswijk in het ochtendblad.

Op het matje
Het ministerie wil zo snel mogelijk weten of de berichten kloppen. Het vindt dat banken bij de financiering alleen mogen kijken naar het inkomen van de betrokkenen, niet naar de postcode van het gebied waar ze wonen. Als dat toch gebeurt, roept het ministerie binnenkort de banken op het matje. Minister Van der Laan zet vaart achter het onderzoek, waaraan ook het ministerie van Financiën meewerkt, want de gang van zaken "kan natuurlijk niet", aldus zijn woordvoerder.

Verslaggever Hendrik-Willem Hofs maakte in oktober 2008 een verslag over de kredietcrisis: banken worden  steeds terughoudender met het verstrekken van hypotheken.

Deel deze pagina

Nieuws

Video Gerelateerde video

Kredietcrisis drukt prijzen van huizen

Door de kredietcrisis worden banken steeds terughoudender met het verstrekken van hypotheken. De prijs van goedkope woningen in... achterstandswijken daalt. Daardoor komen sommige mensen in de problemen en neemt de leegstand verder toe.

Video en Audio

Meer video en audio