Nederlands-Amerikaanse senator wordt internet-punchline

Pete Hoekstra, de Republikeinse senator van de Amerikaanse staat Michigan, is uitgegroeid tot een internet-punchline na een weinig doordachte tweet afgelopen woensdag. De in Nederland geboren senator (zijn ouders verhuisden naar de VS toen hij drie was) vergeleek de problemen van de Amerikaanse oppositie met die van de oppositie in Iran.

"De activiteit op Twitter in Iran lijkt op wat wij vorig jaar deden toen de Republikeinen hun stem werd ontnomen in het Huis van Afgevaardigden", schreef Hoekstra op zijn miniblog.

De hoogdravende vergelijking leidde tot een stroom aan foto's waarin de senator belachelijk wordt gemaakt door futiele activiteiten te vergelijken met historische gebeurtenissen.  

De gewraakte tweet van Pete Hoekstra 

"Ik moest thuiswerken vandaag", luidt een inzending op de speciaal opgerichte site over Hoekstra's blunder, "nu weet ik hoe Anne Frank zich gevoeld moet hebben."

"De waterkoeler was leeg, zo voelt dat dus in Sudan", staat er op een andere. Ook vergelijkingen met de Amerikaanse burgerrechtenactiviste Rosa Parks en zelfs Jezus Christus komen voorbij.

De bedenker van de site, die eerder al de beroemde lolcats introduceerde, heeft zelfs een nieuw werkwoord bedacht. "'Hoekstra-en' is zeuren met pompeuze overdrijving en vergelijking."

Pete Hoekstra heeft nog niet gereageerd op zijn nieuw verworven faam.



Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

Meer video en audio