Het Britse Lagerhuis heeft alle declaratieformulieren van Britse parlementariërs op internet gezet. Het gaat om in totaal 1,2 miljoen pagina, die per parlementariër zijn opgesteld. Essentiële delen van sommige bonnetjes zijn geschrapt. Het openbaar maken van de bonnetjes werd gemeld door de Daily Telegraph, die als eerste berichtte over de manier waarop Lagerhuisleden omgingen met publiek geld. Het declaratiegedrag leidde tot grote verontwaardiging bij het Britse publiek. Uiteindelijk traden verschillende parlementariërs en ministers af. De positie van premier Brown wankelde, maar wist te overleven.
Deel deze paginaBrits parlement zet bonnetjes online
Nieuws
- 13:03 Binnenland NOS trapt af met nieuw decor foto, video
- 12:48 Binnenland Politie: mijd wegen naar strand video
- 12:20 Buitenland Amerikaans plan voor 'exit' Assad
- 11:02 Binnenland Brandgevaar Veluwe door droogte audio
- 10:58 Politiek Halsema steunt kandidatuur Sap audio
- 10:45 Buitenland Baranov wint Elisabeth-concours
- 10:22 Buitenland Pelgrims op bedevaart in Spanje foto
- 09:56 Buitenland Drone doodt acht Afhaanse burgers
- 09:43 Buitenland Bloedbad Syrië in Veiligheidsraad video
- 09:14 Buitenland Gaga zegt concert in Jakarta af audio, video
- 07:53 Buitenland Vier NAVO-doden in Afghanistan
- 05:59 Buitenland Chileense megastal ontruimd
- 03:47 Buitenland Zweden wint het Songfestival video
- 03:18 Buitenland Rebellen Mali gaan samen verder
- 03:18 Politiek Dibi: spijt van steun Kunduz-missie
- 00:03 Politiek Rosenthal wil actie na aanslag Syrië video
- 26-05 Binnenland Brand verwoest heide op Vlieland
- 26-05 Politiek Ook Roemer wil premier worden
- 26-05 Buitenland Moslim-betoging bij Aya Sofia
- 26-05 Binnenland Dode bij aanvaring in Vlissingen
- Bekijk het volledige nieuwsarchief
Video Gerelateerde video
Brits Lagerhuis zet bonnetjes online
Ruim een maand na het begin van het bonnetjesschandaal heeft het Britse Lagerhuis alle declaraties van de parlementariërs op... internet gezet. Het zijn ongeveer 1,2 miljoen pagina's.
Audio Gerelateerde audio
- Bonnetjes Britse politici op internet Eindelijk kan iedereen ze zelf bekijken: de bonnetjes en declaraties van de Britse parlementariers, waarover de laatste weken... zoveel te doen is geweest. Tot nu toe had alleen de krant de Daily Telegraph de beschikking over deze gegevens. Correspondent Arjen van der Horst heeft de site bekeken.
Video en Audio
-
»
'Afzeggen Lady Gaga slecht voor imago Indonesië'
Audio Het concert van Lady Gaga in Indonesië gaat niet door. De popdiva heeft afgezegd na dreigementen...27 mei 2012, 0 keer afgespeeld
-
»
Code oranje op de Veluwe
Audio Op de Veluwe en in de Achterhoek is het gevaar voor natuurbranden groot. In deze gebieden geldt...27 mei 2012, 0 keer afgespeeld
-
»
Halsema steunt Sap
Audio GroenLinks-prominent Femke Halsema steunt de kandidatuur van Jolande Sap als lijsttrekker van haar...27 mei 2012, 5 keer afgespeeld
