Gouda wil kinderen onder de 12 jaar vervolgen

De politie in Gouda wil ook dat kinderen onder de twaalf jaar vervolgd kunnen worden. De politie heeft een lijst samengesteld met de grootste raddraaiers en criminelen in de stad, en constateert dat er steeds meer jonge veelplegers bijkomen.

De gemeente wil een einde maken aan de overlast die jongeren veroorzaken. Veelplegers uit Gouda kunnen van de politie voortaan een ansichtkaart met de tekst "Wij houden je in de gaten" verwachten, ook op verjaardagen. Volgens de politie hoort dat bij ' de nieuwe persoonsgerichte aanpak'.

De politie houdt 647 veelplegers in de gaten. Het aantal inbraken en gestolen auto's is hierdoor fors afgenomen, zegt de politie.

Ondanks deze daling voelen de inwoners van Gouda zich niet veiliger. Door veelplegers nog harder aan te pakken, hoopt de politie het veiligheidsgevoel te vergroten.

Deel deze pagina

Nieuws

Video Gerelateerde video

'Ook kinderen onder 12 strafrechtelijk vervolgen'

De politie in Gouda wil dat ook kinderen onder de twaalf jaar strafrechtelijk kunnen worden vervolgd. De politie heeft een lijst... samengesteld met de grootste raddraaiers en criminelen in de stad en constateert dat er steeds meer jonge veelplegers bijkomen.

Audio Gerelateerde audio

  • Politie Gouda houdt veelplegers in de gaten Een top-647 van veelplegers in Gouda krijgt ansichtkaarten van de politie, met de waarschuwing `we houden je in de gaten'. Dit... alles om de overlast door Marokkaans-Nederlandse jongeren tegen te gaan. De stad Gouda kwam vorig jaar in het nieuws omdat buschauffeurs de wijk Oosterwei niet meer in wilden. De politie in Gouda heeft nu een nieuwe aanpak. Mattijs van de Wiel doet verslag.

Video en Audio

Meer video en audio