Peru schort omstreden wetten op

Het parlement van Peru heeft twee omstreden wetten opgeschort. De wetten zouden het voor buitenlandse bedrijven makkelijk maken om grote delen van het regenwoud te exploiteren.

In het Amazonegebied voert de inheemse bevolking al weken actie. Het gebied is rijk aan olie en mineralen.

Investeringen
De regering wil met de wetten investeringen in het gebied reguleren, maar de bevolking zegt dat ze haar middelen van bestaan dreigt te verliezen.

Afgelopen weekend ontstonden hevige rellen tussen bewoners en de Peruaanse politie. Daarbij vielen zeker 54 doden, onder wie een aantal politiemensen.

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

  • » Chinees gered uit rivier Video Een 60-jarige Chinees was met zijn auto in een rivier gekomen in de provincie Hunan. De brandweer...26 mei 2012, 5780 keer afgespeeld
  • » Butler paus aangeklaagd Video Een butler van de paus, Paolo Gabriele, is formeel aangeklaagd voor het illegaal in bezit hebben...26 mei 2012, 4474 keer afgespeeld
  • » 134 miereneters onderschept in Thailand Video In Thailand heeft de douane meer dan honderd schubdieren, een soort miereneters, in beslag genomen.26 mei 2012, 5727 keer afgespeeld

Meer video en audio