Samenscholingsverbod in Zuilen-Oost

Burgemeester Wolfsen van Utrecht heeft 27 jongeren uit de wijk Zuilen-Oost een samenscholingsverbod opgelegd. Ze maken deel uit van een groep van 43 die in de wijk geregeld overlast veroorzaakte, zoals vernieling en brandstichting. Naar een aantal loopt inmiddels een recherche-onderzoek.

De poltiie is met 25 mensen extra in de buurt aanwezig. Een deel van de agenten werkt aan de versnelde opsporing van daders van vernielingen, brandstichting en pesterijen in de buurt.

Transseksueel
Enkele maanden geleden is een transseksueel weggepest uit de wijk en eerder was al een lesbisch stel vertrokken  wegens verregaande pesterijen van een groep jongeren.

In de afgelopen weken zijn 67 jongeren aangehouden, 230 bekeuringen uitgeschreven en zijn acht zaken in behandeling bij het Openbaar Ministerie.

Straatcoaches
Naast extra politie-agenten zijn er sinds 15 april ook 15 straatcoaches actief in Zuilen-Oost. Ook zijn camera's opgehangen op plaatsen waar problemen waren met hangjongeren. Veel bewoners klaagden dat ze zich onveilig voelden.

Door het samenscholingsverbod kan de politie makkelijker optreden als een situatie uit de hand dreigt te lopen.

Deel deze pagina

Nieuws

Audio Gerelateerde audio

  • Burgemeester Utrecht legt samenscholingsverbod op 27 jongeren krijgen een samenscholingsverbod in de wijk Zuilen in Utrecht. Burgemeester Aleid Wolfsen van Utrecht legt de maatregel... uit.

Video en Audio

  • » Chinees gered uit rivier Video Een 60-jarige Chinees was met zijn auto in een rivier gekomen in de provincie Hunan. De brandweer...26 mei 2012, 5260 keer afgespeeld
  • » Butler paus aangeklaagd Video Een butler van de paus, Paolo Gabriele, is formeel aangeklaagd voor het illegaal in bezit hebben...26 mei 2012, 4052 keer afgespeeld
  • » 134 miereneters onderschept in Thailand Video In Thailand heeft de douane meer dan honderd schubdieren, een soort miereneters, in beslag genomen.26 mei 2012, 5250 keer afgespeeld

Meer video en audio