Commandant: ISAF steeds succesvoller

De NAVO-militairen in het zuiden van Afghanistan zetten steeds meer druk op de Taliban, zegt de Nederlandse ISAF- commandant De Kruif.

Volgens de Kruif heeft de NAVO door de komst van 20.000 extra militairen een groter gebied in Zuid-Afghanistan onder controle. Ook is er meer materieel voor het opsporen en onschadelijk maken van bermbommmen. De Kruif is ook blij met de extra civiele inbreng uit de VS; burgers die meewerken aan de wederopbouw.

Met de komst van de nieuwe troepen zijn er nu ruim 40.000 militairen in Zuid-Afghanistan. Ook zijn er al tienduizenden Afghaanse militairen en politiemensen door westerse eenheden opgeleid.

De Kruif is in Limburg voor overleg met de ministers van Defensie van acht Westerse landen die in Zuid-Afghanistan meedoen aan de NAVO-missie.

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

  • » Chinees gered uit rivier Video Een 60-jarige Chinees was met zijn auto in een rivier gekomen in de provincie Hunan. De brandweer...26 mei 2012, 5260 keer afgespeeld
  • » Butler paus aangeklaagd Video Een butler van de paus, Paolo Gabriele, is formeel aangeklaagd voor het illegaal in bezit hebben...26 mei 2012, 4052 keer afgespeeld
  • » 134 miereneters onderschept in Thailand Video In Thailand heeft de douane meer dan honderd schubdieren, een soort miereneters, in beslag genomen.26 mei 2012, 5250 keer afgespeeld

Meer video en audio