De eerste Guantánamogevangene is in de Verenigde Staten aangekomen. De man is van de marinebasis op Cuba naar New York overgevlogen waar hij terecht moet staan voor zijn aandeel in de aanslagen op de Amerikaanse ambassades in Kenia en Tanzania in 1998. Daarbij kwamen 224 mensen om het leven.
De van terrorisme verdachte Ahmed Ghailani werd in 2004 in Pakistan opgepakt. Twee jaar later werd hij verplaatst van een geheime CIA-gevangenis naar Guantánamo.
Ghailani heeft toegegeven dat hij materiaal leverde voor de bommen, maar zegt dat hij van de aanval zelf niets wist. Hij zou ook ten tijde van de aanslagen niet meer in Afrika geweest zijn.
Ghailani is de eerste gevangene uit Guantánamo die zich voor een rechter in de VS moet verantwoorden. President Obama wil de gevangenis op Cuba nog dit jaar sluiten.

»
»
»