Nederland geeft Zimbabwe geen geld

Nederland geeft voorlopig geen geld aan de regering van Zimbabwe. Minister Koenders voor Ontwikkelingssamenwerking heeft dat tegen premier Tsvangirai gezegd, die in Nederland is.

Koenders wil dat de regering van Tsvangirai meer doet aan verbetering van onder meer de mensenrechten en de persvrijheid in Zimbabwe. De Nederlandse regering blijft wel noodhulp geven aan de Zimbabwaanse bevolking.

Tsvangirai is morgen ook in Nederland. Dan praat hij met premier Balkenende en minister Verhagen. Daarna vliegt hij door naar de Verenigde Staten, waar hij zal praten met president Obama.

Bekijk hier een langer interview met Morgan Tsvangirai (Engels):

De Zimbabwaanse minister zegt dat het land op de betere weg is en hij hoopt dat minister Koenders op termijn van mening verandert. "Ik verwacht niet dat hij meteen hulp toezegt, maar ik verwacht dat hij er overna denkt. Dat kost tijd, maar dat is logisch."

Tsvangirai snapt dat sommige landen hun financiële hulp terugtrekken. "Er zijn de afgelopen jaren veel fouten gemaakt die de beeldvorming hebben aangetast. Dus het is logisch dat de landen de afspraken nog eens onder de loep nemen. Maar we zijn hard aan het werk om de fouten te herstellen en ervoor te zorgen dat we worden geaccepteerd als een normaal democratisch land."

Deel deze pagina

Nieuws

Video Gerelateerde video

  • video Geen ontwikkelingshulp meer voor Zimbabwe Nederland geeft voorlopig geen ontwikkelingshulp aan de regering van Zimbabwe. Eerst moet er meer verbeteren... op het gebied van de mensenrechten. Dat heeft minister Koenders gezegd tegen de Zimbabwaanse premier Tsvangirai. Die maakt een rondreis door het Westen, om steun en geld te krijgen.
  • video Volledig interview Tsvangirai Bekijk hier het volledige interview dat de NOS met de Zimbabwaanse minister Morgan Tsvangirai hield.

Video en Audio

Meer video en audio