Een rechtbank in Californië heeft een man ter dood veroordeeld wegens het veroorzaken van bosbranden met dodelijke afloop.
Het vuur dat de 38-jarige Lee Oyler drie jaar geleden in het zuiden van de staat had aangestoken, kostte vijf mensen het leven.
Volgens de rechter is Oyler schuldig aan vijfvoudige moord. Hij volgt daarmee het oordeel van de jury.
Rechtvaardig
De openbaar aanklager noemde de dader een "gewetenloze, brute en meedogenloze moordenaar" en vindt de straf daarom rechtvaardig.
Oyler veroorzaakte het vuur in oktober 2006 met lucifers en sigaretten, wat tot meerdere bosbranden leidde.
Bij het inferno werden onder meer vijf brandweerlieden door vlammen ingesloten toen ze een woning probeerden te beschermen. Twee van hen kwamen direct om, twee anderen overleden later aan hun verwondingen.
Deel deze pagina
»
»
»