Minister: EU-aanpak crimineel geld

De vermogens die criminelen hebben behaald uit illegale activiteiten, moeten in landen van de Europese Unie sneller kunnen worden afgenomen. Dat wil minister van Justitie Ernst Hirsch Ballin (CDA).

Om dat te bereiken wil Hirsch Ballin dat andere lidstaten een Nederlandse maatregel erkennen om vaker beslag te leggen op criminele vermogens.


Het OM in Nederland kan dat binnenkort al, onder andere omdat de regeling tegen schijnconstructies wordt aangepast. Zo blijven bijvoorbeeld huizen van criminelen niet meer buiten schot als de woning op iemand anders z'n naam staat.

Deel deze pagina

Nieuws

Audio Gerelateerde audio

  • Minister Hirsch Ballin (Justitie) over EU-aanpak criminelen. Minister Hirsch Ballin (Justitie) wil een Europese aanpak van crimineel verkregen winsten door onder andere de bewijslast om te... draaien. Criminelen moeten dan kunnen aantonen dat hun vermogen legaal is verkregen.

Video en Audio

Meer video en audio