Lange celstraf voor Phil Spector

De Amerikaanse muziekproducent Phil Spector is tot minstens 19 jaar cel (19 years to life) veroordeeld voor de moord in 2003 op actrice Lana Clarkson.

De 69-jarige Spector was in april al door een jury in Los Angeles schuldig bevonden aan doodslag. Na 19 jaar in de cel bepaalt de rechter of hij nog langer moet vastzitten.

Wapen
De 40-jarige actrice Lana Clarkson werd dood aangetroffen in een stoel in het landhuis van Spector in Alhambra, Californië. Ze was in haar mond geschoten. De kogel was afgevuurd met het wapen van Spector.

De politie werd gealarmeerd door Spectors chauffeur. Die zag hoe Spector naar buiten liep met een pistool in de hand en zei: "Ik denk dat ik zojuist iemand gedood heb". 

Tijdens de rechtszaak bleek dat Spector vaak een pistool op zak had en daar graag mee speelde. Vijf vrouwen getuigden dat de producent hen had bedreigd met een vuurwapen.


300509_lana_clarkson_204Moeder
"Alle plannen die we samen hadden, zijn verwoest", zei Donna Clarkson, de moeder van Lana, in een verklaring namens de familie. "Nu kan ik haar alleen nog maar bezoeken op de begraafplaats."

"Hij is duidelijk niet blij met de uitspraak", luidde de reactie van Spectors vrouw Rachelle. "Ik blijf achter hem staan en zal ervoor zorgen dat hij weer thuiskomt, waar hij hoort."

Bekende artiesten
De excentrieke Spector was in de jaren 60 en 70 producent van veel bekende artiesten. Hij was co-producer van het laatste Beatle-album 'Let it Be'. Nadat de groep uit elkaar was gegaan, werkte hij met George Harrison en John Lennon aan solo-projecten. 

Zijn handelsmerk was de Wall of Sound, waarbij hij veel muzikanten bij elkaar zette om zo een massief, vol geluid te krijgen.

Clarkson speelde de hoofdrol in de B-film 'Barbarian Queen' uit 1985. Verder maakte ze haar opwachting in onder meer 'Deathstalker', 'Blind Date', 'Scarface' en 'Fast Times at Ridgemont High'.

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

Meer video en audio