Het verbod op short selling op de Amsterdamse beurs wordt per 1 juni opgeheven. Handelaren speculeren bij short selling (of short gaan) op koersdalingen.
Het verbod werd in september door minister Bos van Financiën ingesteld, omdat die vorm van speculeren gezien werd als één van de oorzaken van de problemen op de financiële markten.
Bij short selling verkopen beleggers aandelen die ze van de eigenaar hebben geleend. Ze hopen dan op koersverlies om de aandelen tegen een lagere prijs terug te kopen en de winst op te strijken.
Ongedekt
Bij naked short selling wordt er gespeculeerd met aandelen die ongedekt zijn.
Volgens de Autoriteit Financiële Markten (AFM) is het belang van short selling voor de handel en de werking van de markten zo groot, dat het verbod niet langer moet duren dan nodig is. In plaats daarvan komt er een meldplicht voor short selling bij de AFM.
Deel deze pagina
»
»
»