Examentijden aangepast wegens noodweer

Na het noodweer van vannacht heeft de onderwijsinspectie de examentijden versoepeld. Scholierenbond het LAKS schat dat ongeveer tienduizend scholieren anders te laat zouden zijn gekomen.

Door het noodweer lag het openbaar vervoer deels stil en op de weg stonden lange files. Eindexamenkandidaten die door deze omstandigheden te laat kwamen mochten vanmorgen nog anderhalf uur na de officiële aanvang de examenzaal betreden. Ook krijgen ze evenveel tijd om de examens in te vullen als scholieren die wel op tijd binnen waren.

Normaal gesproken mag je maximaal een half uur te laat komen en laatkomers moeten tegelijk met de rest stoppen. Ze hebben dan dus een half uur minder de tijd om het examen in te vullen.

Quarantaine
Voor de middagexamens had dat ook gevolgen: de laatkomers moeten een uur in quarantaine na hun ochtendexamen als ze daarna nog een examen hadden.

Dat is nodig, omdat er tussen alle examens verplicht twee uur moeten zitten. Als het ochtendexamen uitloopt, beginnen de eindexamenkandidaten dus ook later aan hun middagexamen.

Om te voorkomen dat de scholieren die op tijd beginnen informatie doorspelen aan de scholieren die later mogen beginnen, moeten de laatkomers in quarantaine.

Zwijndrecht
In Zwijndrecht hebben veel scholieren op het Develsteincollege een extra zware eindexamendag. Een van de slachtoffers van het familiedrama in Zwijndrecht zat op deze school. Veel leerlingen zijn behoorlijk aangeslagen.

De school heeft daarom met de onderwijsinspectie overlegd wat dit voor gevolgen heeft voor de eindexamens. De onderwijsinspectie zal rekening houden met het drama. Hoe ze dat doen, laten ze afhangen van de uiteindelijke resultaten.

Lees ook het bericht op NOS Headlines over de versoepelde examentijden.

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

Meer video en audio