Mogelijk Israëlisch verbod 'Naqba'

Een Israëlisch ministerscomité heeft ingestemd met een wetsvoorstel om het betreuren van het uitroepen van de staat Israël te verbieden.

Palestijnen herdenken die gebeurtenis, op 15 mei 1948, als de Naqba, wat ramp betekent. Ze houden op die datum marsen door verwoeste dorpen.

Regeringspartij Jisraël Beitenu vindt dat daar drie jaar celstraf op moet staan. Volgens de partij moeten ook Arabische burgers loyaliteit aan Israël tonen.

Vrijheid van meningsuiting
Het plan moet nog worden goedgekeurd door de voltallige ministerraad.

Critici spreken van schending van de vrijheid van meningsuiting.

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

  • » Gouden Palm voor Haneke Video De Gouden Palm van het filmfestival van Cannes gaat dit jaar naar de Oostenrijkse regisseur Michael...28 mei 2012, 359 keer afgespeeld
  • » VN veroordeelt bloedbad in Syrië Video De VN-veiligheidsraad heeft het geweld van het Syrische regeringsleger veroordeeld. Dat gebeurde in...28 mei 2012, 227 keer afgespeeld
  • » Voorman Sharia4Holland opgepakt Video De politie heeft een voorman van Sharia4Holland opgepakt. Het is een man van 29 uit Woerden....28 mei 2012, 1175 keer afgespeeld

Meer video en audio