Britse officieren blijken chantabel

De Britse legertop heeft verzwegen dat ongeveer 500 officieren chantabel zijn geworden door de diefstal van drie computerschijven. Die verdwenen vorig jaar september op de luchtmachtbasis Innsworth in Gloucestershire.

Op de schijven staat uiterst gevoelige informatie over de officieren, die gebruikt werd om hun betrouwbaarheid te keuren.

Defensie maakte de diefstal meteen bekend, maar de legerleiding zei toen niet wat voor gegevens op de schijven stonden.

Een voormalige officier stapte onlangs naar de media. Volgens hem zijn de gegevens "perfect materiaal voor buitenlandse spionagediensten en mensen die de luchtmacht willen chanteren".  

Drugsgebruik en prostituees
Het gaat onder meer om informatie over onder meer drugsgebruik, schulden en bezoek aan prostituees. Ook bevatten de schijven bankgegevens en medische dossiers van de officieren.

De schijven werden weggenomen uit een beveiligde afdeling. De officieren waar het om gaat zijn geïnformeerd en hebben advies gekregen over hoe ze met de situatie moeten omgaan.

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

  • » Gouden Palm voor Haneke Video De Gouden Palm van het filmfestival van Cannes gaat dit jaar naar de Oostenrijkse regisseur Michael...28 mei 2012, 359 keer afgespeeld
  • » VN veroordeelt bloedbad in Syrië Video De VN-veiligheidsraad heeft het geweld van het Syrische regeringsleger veroordeeld. Dat gebeurde in...28 mei 2012, 227 keer afgespeeld
  • » Voorman Sharia4Holland opgepakt Video De politie heeft een voorman van Sharia4Holland opgepakt. Het is een man van 29 uit Woerden....28 mei 2012, 1175 keer afgespeeld

Meer video en audio