Dinxperlo: het Europese dorp

Dinxperlo is één van de meest Europese plaatsen van Nederland. Het dorp Dinxperlo is vergroeid met de Duitse plaats Suderwick. De plaatsen liggen tegen elkaar aan en vormen als het ware één dorp.

Het dorp heeft een Duits/Nederlands politiebureau, het eerste gemeenschappelijke bureau van Nederland. Er is een Nederduitse kleuterschool en een verzorgingshuis, waarbij een luchtbrug precies op de grens het Nederlandse verzorgingstehuis met het Duitse verbindt. Ook is er een Grenslandmuseum en een Nederduitse raadscommissie.

Duitsers en Nederlanders wonen door elkaar heen. Van de inwoners van Suderwick is al 20-30% Nederlander. Dat komt ook door de lagere woonlasten in Duitsland: de huizen zijn er een stuk goedkoper.

De banden van de twee plaatsen zijn al heel oud. Volgens het Grenslandmuseum hadden de plaatsen al in de 13e eeuw een gemeenschappelijke parochie. In de Eerste en Tweede Wereldoorlog werden de plaatsen gescheiden met prikkeldraad.  

Maandag maakte de ARD een grote uitzending over Europa. De Duitse zender had een debat met politici in een studio en schakelde geregeld naar Dinxperlo/Suderwick en een grensplaats aan de Duits-Tsjechische grens.

Deel deze pagina

Nieuws

Video Gerelateerde video

ARD zendt uit vanuit Dinxperlo

De Duitse ARD-televisie zond maandagavond een speciaal programma uit vanuit Dinxperlo, in de Achterhoek. Dinxperlo wordt vaak het... Europese dorp van Nederland genoemd. Het werkt veel samen met het naastgelegen -Duitse- Suderwick. Inwoners vergeten vaak of ze in Duitsland of in Nederland zijn.

Video en Audio

  • » Gouden Palm voor Haneke Video De Gouden Palm van het filmfestival van Cannes gaat dit jaar naar de Oostenrijkse regisseur Michael...28 mei 2012, 359 keer afgespeeld
  • » VN veroordeelt bloedbad in Syrië Video De VN-veiligheidsraad heeft het geweld van het Syrische regeringsleger veroordeeld. Dat gebeurde in...28 mei 2012, 227 keer afgespeeld
  • » Voorman Sharia4Holland opgepakt Video De politie heeft een voorman van Sharia4Holland opgepakt. Het is een man van 29 uit Woerden....28 mei 2012, 1175 keer afgespeeld

Meer video en audio