Arubaan doet mee aan Europese verkiezingen

Voor het eerst in de geschiedenis kunnen inwoners van de Nederlandse Antillen en Aruba meestemmen met de Europese verkiezingen. Hoewel de Europese wetten niet gelden overzee, willen de Antillianen wel meepraten over die wetten.

Het stemrecht van de Antillianen voor de Europese verkiezingen kwam tot stand na een lange juridische strijd bij het Europese hof van justitie. Dat besliste uiteindelijk dat nationaliteit de doorslag geeft bij de vraag wie stemgerechtigd is en wie niet. Antillianen en Arubanen zijn Nederlanders en dus mogen ze meedoen op 4 juni.

En een beetje handige politieke partij ziet hier natuurlijk meteen brood in. Het CDA is bij uitstek bedreven in het aanspreken van specifieke groepen mensen. Zo is Esther de Lange dé agrarische kandidaat, Michiel Dijkman dé frisse jongerenkandidaat, en nu is er ook Mito Croes, dé Antillenkandidaat.

Mito Croes was vroeger vertegenwoordiger van de Antillen in Nederland, maar wil nu graag namens Nederland naar Brussel. Met een busje trekt hij het land in, op zoek naar Antillianen.

Deel deze pagina

Nieuws

Video Gerelateerde video

Arubaanse CDA'er doet mee aan Europese verkiezingen

Het CDA heeft Arubaanse kandidaat voor het Europees Parlement: Mito Croes.

Video en Audio

Meer video en audio