Eurocommissaris president Litouwen

In Litouwen krijgt voor het eerst een vrouw aan het roer. Met 69 procent van de stemmen is Dalia Grybauskaite (53) tot president gekozen. De oud-minister van Financiën is nu nog Eurocommissaris voor begrotingszaken. Haar naaste concurrent kreeg slechts 11 procent.

De onafhankelijke kandidaat kreeg de steun van de centrumrechtse regering. Ze zal enkele ministers vervangen, maar premier Kubilius mag aanblijven.

Grybauskaite staat voor een zware taak. De Litouwse economie is ingestort en de werkloosheid is opgelopen van 4,3 naar meer dan vijftien procent. Grybauskaite is de opvolger van president Adamkus.

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

  • » Protesten Bahrein een jaar later Video Precies een jaar geleden begonnen op dat eilandstaatje in het Midden-Oosten protesten tegen het...15 feb 2012, 230 keer afgespeeld
  • » Proces Turks voetbalschandaal begonnen Video In Turkije is het proces over omkoping in de nationale voetbalcompetitie begonnen. Bijna 100 mensen...14 feb 2012, 1341 keer afgespeeld
  • » 'Timosjenko wordt gemarteld in cel' Video Tegen een oud-minister in Oekraïne is 4,5 jaar gevangenisstraf geëist wegens verduistering van...14 feb 2012, 3277 keer afgespeeld

Meer video en audio