200.000 scholieren doen eindexamen

Voor ruim 200.000 scholieren in het voortgezet onderwijs beginnen vandaag de eindexamens. Voor 110.200 vmbo'ers, 53.650 havisten en 40.550 vwo'ers ligt het centraal schriftelijk weer klaar.

Het merendeel van de scholieren doet examen op één van de vmbo-niveaus. Daar beginnen ze vandaag met kunstvakken en natuur- en scheikunde. Voor havo en vwo staat Nederlands op het programma.

Nieuw dit jaar is dat leerlingen op sommige scholen één of meer vakken kunnen afsluiten op een hoger niveau. Een havo-scholier kan bijvoorbeeld een vwo-examen Engels maken. Hij krijgt dan een diploma met het opschrift 'Engels vwo'.

De examens duren tot 4 juni.

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

  • » Protesten Bahrein een jaar later Video Precies een jaar geleden begonnen op dat eilandstaatje in het Midden-Oosten protesten tegen het...15 feb 2012, 142 keer afgespeeld
  • » Proces Turks voetbalschandaal begonnen Video In Turkije is het proces over omkoping in de nationale voetbalcompetitie begonnen. Bijna 100 mensen...14 feb 2012, 1261 keer afgespeeld
  • » 'Timosjenko wordt gemarteld in cel' Video Tegen een oud-minister in Oekraïne is 4,5 jaar gevangenisstraf geëist wegens verduistering van...14 feb 2012, 3090 keer afgespeeld

Meer video en audio