'Tamil Tijgers afgesneden van de zee'

Het regeringsleger van Sri Lanka zegt dat het een groot deel van de kuststrook heeft veroverd die de Tamil Tijgers in handen hadden. De rebellen zouden nu nog maar enkele vierkante kilometers grondgebied in bezit hebben en afgesneden zijn van de zee.

Het is voor het eerst in de 26-jarige strijd dat de Tijgers geen vluchtroutes meer hebben via de zee.

De regering van Sri Lanka beloofde gisteren de Tamil Tijgers binnen 48 uur te verslaan. Het leger zou daarmee een maandenlang offensief tegen de afscheidingsbeweging afronden.

Het Rode Kruis zei eerder dat zich een humanitaire ramp afspeelt in het gebied. Tienduizenden burgers zitten vast tussen de strijdende partijen.

Enige ziekenhuis
Het enige ziekenhuis in het gebied werd meerdere malen beschoten met granaten. Er is een tekort aan voedsel en medicijnen.

De Tamil Tijgers, die vechten voor een eigen Tamilstaat op Sri Lanka, hadden lange tijd grote delen in het noorden en oosten van het eiland in handen.

De burgeroorlog heeft aan tienduizenden mensen het leven gekost.

Zie ook: Uitleg van het conflict in Sri Lanka.

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

Meer video en audio