Voor het eerst in jaren is de snorfiets de brommer voorbijgestreefd in de nieuwverkoop. Dat blijkt uit cijfers van de BOVAG en bureau VWE.
Van 1994 tot begin 2008 werden er steevast meer brommers verkocht, maar in het voorjaar van 2008 veranderde dat. In april dit jaar steeg de verkoop van snorfietsen met 46 procent ten opzichte van april 2008.
In 2008 reden 48.000 snorfietsen de showroom uit tegen 45.000 brommers. Afgelopen april werden ruim 5000 snorfietsen verkocht, 1700 meer verkopen dan bij de bromfietsen.
Stadsvervoermiddel
De overgrote meerderheid van de snorfietsen bestaat uit scooters. Vooral in de grote steden stijgt de verkoop. Bijna een op de drie snorfietsen wordt in een van de vier grote steden verkocht.
"De snorfiets is een stadsvervoermiddel bij uitstek en gemakkelijker dan een brommer", zegt Maurice Manders, manager bij BOVAG. "Een helm heb je niet nodig, het is opstappen en wegrijden."

»