Geen milieuzone personenauto's en busjes

De milieuzone voor personenauto's in Amsterdam komt er niet. In deze zone mochten geen vervuilende auto's komen, maar uit TNO-onderzoek blijkt dat de lucht er nauwelijks schoner van wordt.

Verder leidt de invoering volgens wethouder Gerson tot veel bureaucratie. Hij wil nu het elektrisch vervoer gaan uitbreiden. Ook werkt het huidige beleid met hogere parkeertarieven goed.

Eerder vandaag werd al bekend dat de milieuzone voor bestelauto's wordt uitgesteld. Die had volgend jaar door het hele land ingevoerd moeten worden.

Aanleiding voor het besluit van minister Cramer is een onderzoek van TNO. Daaruit blijkt dat oude bestelbusjes vergeleken met de nieuwere modellen niet aanzienlijk meer vervuilen.

Over een paar jaar wordt bekeken of de milieuzone voor busjes toch moet worden ingevoerd. Ondernemers zijn blij met het besluit. Ze worden nu niet gedwongen om nieuwe wagens te kopen.

Voor vervuilende vrachtwagens geldt in verschillende Nederlandse steden wel een verbod om te rijden in de binnenstad. 

Deel deze pagina

Nieuws

Video Gerelateerde video

Oude bestelbusjes mogen stad in

Oude, vervuilende bestelauto's worden voorlopig niet geweerd uit de millieu-zones in steden. Minister Cramer van Millieu schrijft... dat aan de Tweede Kamer.

Audio Gerelateerde audio

  • Verladersorganisatie EVO over bestelauto's in de stad Minister Cramer van VROM heeft besloten om de invoering van milieuzones voor bestelauto's in de ijskast te zetten. Aanleiding voor... de beslissing is een onderzoek van TNO waaruit blijkt dat nieuwere bestelauto's niet schoner zijn dan oudere. Oude bestelauto's worden dus voorlopig niet geweerd uit het centrum van steden en dorpen. Woordvoerster Loes Spaander van de verladersorganisatie EVO.

Video en Audio

  • » Protesten Bahrein een jaar later Video Precies een jaar geleden begonnen op dat eilandstaatje in het Midden-Oosten protesten tegen het...15 feb 2012, 296 keer afgespeeld
  • » Proces Turks voetbalschandaal begonnen Video In Turkije is het proces over omkoping in de nationale voetbalcompetitie begonnen. Bijna 100 mensen...14 feb 2012, 1399 keer afgespeeld
  • » 'Timosjenko wordt gemarteld in cel' Video Tegen een oud-minister in Oekraïne is 4,5 jaar gevangenisstraf geëist wegens verduistering van...14 feb 2012, 3446 keer afgespeeld

Meer video en audio