Derde geval van Mexicaanse griep in Nederland

In Nederland is een nieuw geval van de Mexicaanse griep vastgesteld. Het is een 52-jarige man die op 6 mei is teruggekomen uit Mexico.

De man heeft de virusremmer Tamiflu gekregen en het gaat volgens het RIVM goed met hem.

Het is niet duidelijk of hij besmettelijk was tijdens de vlucht. Daarom benadert de GGD de andere passagiers van de vlucht KL 686.

Alleen de mensen die twee rijen voor en twee rijen achter het slachtoffer zaten moeten maatregelen nemen. Zij krijgen informatie over wat ze moeten doen bij klachten en ook worden virusremmers voorgeschreven. 

Derde geval
Het is het derde geval van Mexicaanse griep in Nederland. Eerder werd het virus vastgesteld bij een peuter van drie en een vrouw van 53 jaar.

Ook zij waren net terug uit Mexico en ook met hen gaat het goed. Volgens het RIVM hebben de gevallen niets met elkaar te maken.

Het instituut verwacht dat er nog meer Nederlanders besmet zullen raken met de Mexicaanse griep, maar zegt zich geen zorgen te maken over de verspreiding.

Deel deze pagina

Nieuws

Audio Gerelateerde audio

  • Roel Coutinho over derde geval Mexicaanse griep In Nederland is een nieuw geval van de Mexicaanse griep vastgesteld. Het is een 52-jarige man die op 6 mei is teruggekomen uit... Mexico. Roel Coutinho van het RIVM licht toe.

Video en Audio

  • » Minder jongeren zonder diploma Video Het aantal leerlingen dat zonder diploma van school gaat, is de afgelopen tien jaar gehalveerd. Dat...15 feb 2012, 56 keer afgespeeld
  • » Xi Jinping op bezoek bij Obama Video Op de eerste dag van zijn bezoek aan de Verenigde Staten is de Chinese vice-president Xi Jinping...15 feb 2012, 108 keer afgespeeld
  • » A4 urenlang dicht na politieachtervolging Video De snelweg A4 is gisteravond urenlang dichtgeweest na een politieachtervolging. Die begon in...15 feb 2012, 456 keer afgespeeld

Meer video en audio