Het ziet ernaar uit dat zo'n 38.000 Nederlanders buiten Nederland hun stem gaan uitbrengen bij de Europese verkiezingen. Tot nu toe hebben zo'n 36.000 Nederlanders zich als kiezer geregistreerd, meldt het Bureau Verkiezingen van de gemeente Den Haag. Dat registreert alle Nederlandse kiezers in het buitenland die willen stemmen.
De helft van de kiezers, zo'n 19.000, woont in Aruba of de Nederlandse Antillen. Het is de eerste keer dat ook de inwoners van het Koninkrijk der Nederlanden in de Caraïbische Zee zich kunnen registreren. Daarom ligt het aantal geregistreerde kiezers hoger dan bij de vorige verkiezingen voor de Tweede Kamer of het Europees Parlement.
D66 vindt dat het kabinet te weinig werkt maakt van het stemrecht van de 700.000 Nederlanders die buiten de landsgrenzen wonen. Volgens de fractievoorzitter in de Tweede Kamer, Alexander Pechtold, is de opkomst van de Nederlanders in het buitenland altijd al moeizaam geweest, maar had het kabinet dat moeten zien als uitdaging. Hij deed eerder al een oproep aan het kabinet om de Nederlanders over de grenzen bewust te maken van de Europese verkiezingen.

»
»
»