Als alles naar plan is verlopen hebben duizenden vrouwen in Kenia de afgelopen dagen hun mannen seks onthouden. De seksstaking begon vorige week.
De vrouwen willen zo mannen en politieke leiders onder druk zetten om haast te maken met de sociale en economische hervormingen in het land. Ook willen ze dat de twee politieke kemphanen Kibaki en Odinga vrede met elkaar te sluiten.
Bij de verkiezingen in 2007 kwam Kibaki als winnaar uit de bus. Zijn tegenstander Odinga beschuldigde hem van verkiezingsfraude. Er brak geweld uit waarbij meer dan 1.000 mensen om het leven kwamen en 600.000 mensen dakloos raakten.
Elf Keniaanse vrouwengroepen deden mee aan de staking. Ze hebben ook een beroep gedaan op de vrouwen van Kibaki en Odinga om mee te doen aan de seksstaking. Naar verluidt zou ook de vrouw van premier Odinga meedoen.
Correspondent Koert Lindijer over de seksstaking
Seksstaking Kenia afgelopen
Nieuws
- 16:00 Binnenland Kritiek op politieoptreden A'dam
- 15:56 Binnenland Files naar het strand opgelost
- 15:34 Buitenland Duitse was slavin in Bosnië
- 15:17 Buitenland Demonstranten gedood in Syrië
- 14:41 Buitenland Brand in historisch centrum Coburg
- 14:27 Binnenland Politie: mijd wegen naar strand video
- 13:12 Politiek PvdA: maak studie techniek gratis video
- 13:03 Binnenland NOS trapt af met nieuw decor foto, video
- 12:20 Buitenland Amerikaans plan voor 'exit' Assad
- 11:02 Binnenland Brandgevaar Veluwe door droogte audio
- 10:58 Politiek Halsema steunt kandidatuur Sap audio
- 10:45 Buitenland Baranov wint Elisabeth-concours
- 10:22 Buitenland Pelgrims op bedevaart in Spanje foto
- 09:56 Buitenland Drone doodt acht Afhaanse burgers
- 09:43 Buitenland Bloedbad Syrië in Veiligheidsraad video
- 09:14 Buitenland Gaga zegt concert in Jakarta af audio, video
- 07:53 Buitenland Vier NAVO-doden in Afghanistan
- 05:59 Buitenland Chileense megastal ontruimd
- 03:47 Buitenland Zweden wint het Songfestival video
- 03:18 Buitenland Rebellen Mali gaan samen verder
- Bekijk het volledige nieuwsarchief
Audio Gerelateerde audio
- Seks-staking in Kenia afgelopen Als alles naar plan is verlopen hebben duizenden vrouwen in Kenia de afgelopen dagen hun mannen seks onthouden. De seks-staking is... vorige week begonnen en naar verluidt zou ook de vrouw van premier Odinga meedoen. De vrouwen willen zo hun echtgenoten onder druk zetten om haast te maken met de sociale en economische hervormingen in het land. Correspondent Koert Lindijer in Nairobi.
Video en Audio
-
»
Unieke graftombe gevonden in Peru
Video Een unieke vondst in Peru. Een team van Belgische archeologen heeft een 1000-jaar oude graftombe...27 mei 2012, 0 keer afgespeeld
-
»
Plasterk: gratis technische studie
Video PvdA-kamerlid Ronald Plasterk in Buitenhof over het plan om technische studies populairder te...27 mei 2012, 1831 keer afgespeeld
-
»
'Afzeggen Lady Gaga slecht voor imago Indonesië'
Audio Het concert van Lady Gaga in Indonesië gaat niet door. De popdiva heeft afgezegd na dreigementen...27 mei 2012, 299 keer afgespeeld
