Nieuwe, rechtse president in Panama

Panama heeft een nieuwe president. Het is Ricardo Martinelli van de rechtse oppositiepartij CD.

Martinelli is een multi-miljonair, die zijn fortuin vergaarde met een supermarktketen. Hij wordt in Zuid-Amerika veel vergeleken met de Italiaanse premier Silvio Berlusconi.

Corruptie
Martinellis belangrijkste verkiezingsbelofte is het terugdringen van de corruptie en de gewelddadige criminaliteit. Hij was van 1999 tot 2003 al minister. Toen beheerde hij het Panama-kanaal, één van de belangrijkste inkomstenbronnen van het land.

Hij stelde zich in 2004 ook al kandidaat voor het presidentschap. Toen verloor hij van de huidige linkse president Martín Torrijos.

Trendbreuk
De overwinning van de rechtse Martinelli is een trendbreuk in de regio. In veel Latijns-Amerikaanse landen zijn de afgelopen jaren linkse presidenten aan de macht gekomen.

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

  • » Protesten Bahrein een jaar later Video Precies een jaar geleden begonnen op dat eilandstaatje in het Midden-Oosten protesten tegen het...15 feb 2012, 237 keer afgespeeld
  • » Proces Turks voetbalschandaal begonnen Video In Turkije is het proces over omkoping in de nationale voetbalcompetitie begonnen. Bijna 100 mensen...14 feb 2012, 1347 keer afgespeeld
  • » 'Timosjenko wordt gemarteld in cel' Video Tegen een oud-minister in Oekraïne is 4,5 jaar gevangenisstraf geëist wegens verduistering van...14 feb 2012, 3303 keer afgespeeld

Meer video en audio