EU-campagnes voorlopig gestaakt

Alle grote politieke partijen schrappen de komende dagen hun verkiezingsactiviteiten. Dit hebben zij gezamenlijk besloten na de gebeurtenissen van gisteren in Apeldoorn.

Alle actitiveiten in het kader van de Europese verkiezingen zijn tot nader order gestaakt. Woordvoerders van de partijen konden vanmiddag nog niet zeggen wanneer de campagnes weer hervat worden. Er is onderling afgesproken om uiterlijk zondagmiddag met een besluit daarover te komen.

Volgens een woordvoerder van de VVD-fractie lijkt het waarschijnlijk dat de activiteiten op 5 mei weer beginnen. Die dag is er een lijsttrekkersdebat in Den Haag, dat voorlopig gewoon doorgaat. Ook staan er verschillende politieke partijen met kramen op de Bevrijdingsfestivals in het land.

Overigens gaat het lijsttrekkersdebat bij TROS Kamerbreed tussen Judith Sargentini (GroenLinks), Dennis de Jong (SP) en Barry Madlener (PVV) zaterdagochtend op Radio 1 wel gewoon door.

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

Meer video en audio