Chávez roept ambassadeur Peru terug

Venezuela heeft zijn ambassadeur uit Peru teruggeroepen. Het land protesteert zo tegen het besluit van de Peruaanse overheid om asiel te verlenen aan de Venezolaanse oppositieleider Rosales.

Rosales ontvluchtte Venezuela nadat president Chávez een arrestatiebevel tegen hem had uitgevaardigd wegens corruptie. Rosales zegt dat Chávez hem met een politiek proces wil elimineren.

Venezuela noemt het besluit van Peru om hem asiel te verlenen een aanfluiting voor het internationale recht en een belediging voor het Venezolaanse volk.

Het land zegt dat het de betrekkingen met Peru opnieuw gaat bekijken.

Deel deze pagina

Nieuws

Audio Gerelateerde audio

  • Peru verleent Rosales politiek asiel Peru heeft de gevluchte oppositieleider van Venezuela, Manuel Rosales, politiek asiel verleend. Rosales ontvluchtte vorige week... Venezuela omdat er een arrestatiebevel tegen hem was uitgevaardigd wegens corruptie. De oppositieleider is het niet eens met de aanklacht. Volgens hem wil president Hugo Chavez hem uitschakelen met een politiek proces. Latijns-Amerika Correspondent Kees Elenbaas.

Video en Audio

Meer video en audio