De vakbond FNV Bondgenoten wil dat ING een maximum invoert voor de beloning van zijn topmensen.
Bondgenoten vindt dat bestuurders niet meer dan twintig keer het salaris van de laagstbetaalde werknemer mogen verdienen. Dat komt neer op maximaal zo'n 700.000 euro per jaar, inclusief bonussen.
Vast salaris
Ook vindt Bondgenoten dat de variabele beloning niet meer dan vijftig procent van het vaste salaris mag bedragen. ING is op dit moment bezig met het vaststellen van een nieuw beloningsbeleid.
Eerder dit jaar ontstond veel ophef over de beloningen in de top bij ING. In het bijzonder was er kritiek op de welkomstbonus voor de nieuwe financiële topman, Patrick Flynn. De regeling kan hem uiteindelijk zo'n 1,3 miljoen euro opleveren.
Eind vorige maand sloten minister Bos en de top van de financiële sector een herenakkoord over de bonussen. Daarin staat dat bankiers en verzekeraars een "gematigd beloningsbeleid" gaan voeren.
Deel deze pagina
»
»
»