Geen staakt-het-vuren in Sri Lanka

Het leger van Sri Lanka ziet niets in een staakt-het-vuren in de strijd tegen de Tamil Tijgers. Bevrijding door het leger is de enige manier om burgers in veiligheid te brengen. Dat heeft een woordvoerder van het leger gezegd.

De VN had gevraagd om een gevechtspauze omdat zo'n 50.000 burgers klemzitten in een klein kustgebied dat de Tamil Tijgers nog in handen hebben. De burgers zouden door de Tamil Tijgers worden gebruikt als menselijk schild.

Volgens geheime VN-rapporten heeft de strijd in Sri Lanka dit jaar alleen al aan 6500 burgers het leven gekost. Duizenden mensen zijn gewond geraakt.

Deel deze pagina

Nieuws

Video Gerelateerde video

VN-hulpverleners naar Sri Lanka

De Verenigde Naties hebben hulpverleners naar het oorlogsgebied in Sri Lanka gestuurd . Volgens de VN zitten zo'n 50.000 burgers... klem in een klein kustgebied dat de rebellen van de Tamil Tijgers nog in handen hebben. Het Sri Lankaanse leger is daar een slotoffensief begonnen.

Video en Audio

Meer video en audio