Randstad diep in rode cijfers

Het eerste kwartaal is voor uitzendorganisatie Randstad lastig geweest en de vooruitzichten voor de nabije toekomst zijn somber. 

De omzet daalde in de maanden januari tot en met maart met 28 procent naar iets meer dan drie miljard euro. Werd er in dezelfde periode een jaar geleden nog winst gemaakt, nu is het resultaat 52 miljoen euro negatief.

Vedior
Het verlies is voor een belangrijk deel een gevolg van de integratie van branchegenoot Vedior. De voormalige concurrent werd vorig jaar overgenomen.vedior_anp99

Zonder deze eenmalige kosten boekte Randstad een winst van 8,8 miljoen euro, bijna 90 procent lager dan vorig jaar.

Bodem
Volgens Randstad is het nog te vroeg om te zeggen dat in de VS de bodem van de markt is bereikt. De ontwikkelingen in de VS gelden als een graadmeter voor de uitzendbranche in de rest van de wereld.

Randstad verwacht wel goede zaken te doen zodra de economie weer aantrekt. "Er zal dan veel vraag zijn naar flexibel personeel", zegt topman Ben Nooteboom. Bij economisch herstel zijn bedrijven aanvankelijk terughoudend met het aannemen van vast personeel en wordt meer dan anders een beroep gedaan op uitzendkrachten.

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

Meer video en audio