Louwes blijft strijden voor gerechtigheid

Ernest Louwes houdt vol slachtoffer te zijn van een juridische dwaling. Dat zei hij bij de presentatie van zijn boek in nieuwspoort over zijn zaak. Louwes is veroordeeld tot 12 jaar gevangenisstraf voor de moord op weduwe Wittenberg. Ernest Louwes werd in november 1999 gearresteerd, twee maanden nadat de weduwe Jacqueline Wittenberg (60) in haar woning was gewurgd en doodgestoken. Louwes was haar fiscalist en executeur-testamentair. Louwes blijft ontkennen dat hij de moord heeft gepleegd. De advocaat van Louwes, Geert-Jan Knoops, kondigde een nieuw herzieningsverzoek aan bij de Hoge Raad.
Knoops en een Amerikaanse dna-expert bestrijden dat het dna van Louwes op de blouse van Wittenberg bruikbaar bewijs is. "Ik zal vechten tot het bittere eind", zei Louwes. "Het hof in Den Bosch is onjuist voorgelicht. Ik blijf doorprocederen tot de onderste steen boven ligt." "Stel dat ik wordt vrijgesproken dan ben nog niet helemaal vrij. Mensen blijven me toch herinneren aan deze afschuwelijke zaak. Vrij word ik niet meer, het gaat nooit meer over."

Deel deze pagina

Nieuws

Video Gerelateerde video

Louwes blijft strijden voor gerechtigheid

Ernst Louwes blijft strijden voor gerechtigheid. Dat zei hij bij de presentatie van zijn boek in nieuwspoort over zijn zaak. Louwes... is veroordeeld tot 12 jaar gevangenisstraf voor de moord op weduwe Wittenberg.

Audio Gerelateerde audio

  • Ernest Louwes presenteert boek "Schuldig" Gisteren werd hij vrijgelaten, en vanmorgen presenteerde Ernest Louwes zijn boek. "Schuldig" heet het en het beschrijft het leven... van Louwes vanaf het moment dat hij kennis maakte met de weduwe Wittenberg tot dat hij in de gevangenis zat. Louwes zat zijn straf uit, maar zegt tot op de dag van vandaag onschuldig te zijn. Zijn advocaat kondigde tijdens de boekpresentatie aan met nieuw bewijs te komen voor die onschuld. Louwes is dus nog steeds niet echt een vrij man, want de zaak blijft hem achtervolgen.
  • Ernest Louwes over de Deventer Moordzaak Ernest Louwes presenteerde vandaag na 8 jaar cel zijn visie op de Deventer moordzaak. Dat doet hij in een boek, met de titel... Schuldig. Daarin geeft hij zijn visie op de gang van zaken nadat de weduwe Wittenberg werd vermoord en hij als schuldige werd veroordeeld. Tot op de dag van vandaag ontkent Louwes dat hij de moord heeft gepleegd. Zijn advocaat kondigde bij de presentatie van het boek aan dat hij herziening van de zaak zal aanvragen. Trudy van Rijswijk in gesprek met Louwes, die vanwege een mediaverbod nu pas weer met de pers mag spreken.

Video en Audio

  • » Chinees gered uit rivier Video Een 60-jarige Chinees was met zijn auto in een rivier gekomen in de provincie Hunan. De brandweer...26 mei 2012, 4937 keer afgespeeld
  • » Butler paus aangeklaagd Video Een butler van de paus, Paolo Gabriele, is formeel aangeklaagd voor het illegaal in bezit hebben...26 mei 2012, 3805 keer afgespeeld
  • » 134 miereneters onderschept in Thailand Video In Thailand heeft de douane meer dan honderd schubdieren, een soort miereneters, in beslag genomen.26 mei 2012, 5002 keer afgespeeld

Meer video en audio