Heropening Scheepvaartmuseum weer uitgesteld

De heropening van het Scheepvaartmuseum in Amsterdam is wederom met een half jaar uitgesteld. Het museum zou oorspronkelijk eind 2010 zijn deuren weer openen, maar dat wordt nu zomer 2011.

De heropening was al een jaar uitgesteld, maar nu is er dus weer vertraging. Dat betekent dat het museum in totaal viereneenhalf jaar dicht is.

Maar bij Willem Bijleveld, directeur van het Scheepvaartmuseum, overheerst opluchting boven teleurstelling. Hij is vooral blij dat de aanbesteding en de vergunningen rond zijn.

De vertraging wordt veroorzaakt door het grote aantal vergunningen (80) dat moest worden afgegeven. "Bij een rijksmonument moet elke verandering aan het gebouw zorgvuldig gewogen worden", zegt directeur Willem Bijleveld. De meest rigoureuze verandering van het voormalig Land's Zeemagazijn is de overkapping van de binnenplaats.

Het museum verbouwt omdat het gebouw en de presentatie van de collectie niet meer voldoen aan de eisen van deze tijd.

Het lijkt in Amsterdam niet mee te vallen een museum te verbouwen. Naast het Rijksmuseum en het Stedelijk Museum is dit het derde museum wat opnieuw te maken heeft met vertraging. Vandaag werd ook bekend dat de aanbesteding rond is en BAM de klus gaat klaren. De verbouwing kan nu echt beginnen.



Deel deze pagina

Nieuws

Video Gerelateerde video

Scheepvaartmuseum opnieuw later open

Het Scheepvaartmuseum in Amsterdam gaat opnieuw later open. Dit keer is de vertraging een half jaar. Het museum is al sinds 2007... dicht, omdat het wordt verbouwd.

Audio Gerelateerde audio

  • Heropening Scheepvaartmuseum uitgesteld De heropening van het Scheepvaartmuseum in Amsterdam is wederom met een half jaar uitgesteld. Toen het museum begin 2007 de deuren... sloot voor verbouwing was dat eigenlijk voor twee-en-een-half jaar. Als de huidige planning wél klopt en het museum in de zomer van 2011 de deuren weer opent, is het ruim vier-en-een-half jaar dicht geweest. Verslaggever Karin Alberts vroeg Xander Hendriks van de Rijksgebouwendienst wat de reden van de vertraging is.

Video en Audio

  • » Chinees gered uit rivier Video Een 60-jarige Chinees was met zijn auto in een rivier gekomen in de provincie Hunan. De brandweer...26 mei 2012, 4665 keer afgespeeld
  • » Butler paus aangeklaagd Video Een butler van de paus, Paolo Gabriele, is formeel aangeklaagd voor het illegaal in bezit hebben...26 mei 2012, 3612 keer afgespeeld
  • » 134 miereneters onderschept in Thailand Video In Thailand heeft de douane meer dan honderd schubdieren, een soort miereneters, in beslag genomen.26 mei 2012, 4743 keer afgespeeld

Meer video en audio