Het Israëlische leger heeft bij de invasie van de Gazastrook begin dit jaar geen internationale wetten overtreden. Dat is de conclusie van het leger zelf na vijf interne onderzoeken.
De strijdkrachten hebben zich volgens het leger gehouden aan "hoge professionele en morele eisen".
'Menselijk schild'
Bij de korte oorlog hebben zich wel een paar incidenten voorgedaan, maar het leger zegt dat deze niet waren te voorkomen.
Het leger zegt dat het komt doordat de Hamasstrijders zich verborgen achter "onschuldige burgers in de Gazastrook die werden gebruikt als menselijk schild".
Israël begon het offensief om te voorkomen dat Hamas nieuwe raketten op Israël zou afvuren.
Oorlogsmisdaden
Het leger zegt dat er in drie weken tijd ruim 1100 Palestijnen werden gedood. Volgens de Palestijnen zijn het er meer, zij spreken van 1400 doden.
Mensenrechtenorganisaties beschuldigen Israël van oorlogsmisdaden en eisen een onafhankelijk onderzoek.
Deel deze pagina
»
»
»